Časté dotazy

Samoobslužné pietní místo pro zvířata s individuálním uložením a kremačními službami. Co to znamená? V případě, že vám zemře domácí mazlíček, můžete se s ním kdykoliv důstojně rozloučit v našem Memory Pet Pointu a bezpečně ho zde uložit do individuálního chladicího boxu. Síť Memory Pet Pointů funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Rozloučení a uložení zvířátka není závislé na provozní době zvířecího krematoria nebo pohřební službě. My vaše zvířátko následně vyzvedneme a převezeme k individuální kremaci do krematoria zvířat.

Celý proces objednání zvládnete ve třech jednoduchých krocích.

1) Na stránkách si vyberete, který Memory Pet Point z naší sítě chcete využít.
2) Vyberete velikost zvířátka a zadáte pár nezbytných údajů. Zvířátka nad 60kg není možné uložit v MPP, ale je třeba využít standardní převzetí pracovníky krematoria.
3) Napíšete nám své kontaktní údaje a provedete on-line platbu, popřípadě odloženou platbu nebo na 3 splátky bez navýšení.

Po zaplacení vám přijde SMS s PIN kódem, který je platný 48 hodin. Během této doby je třeba přivézt a uložit zvířátko. PIN kód zadáte na klávesnici vedle vstupních dveří po svém příjezdu k vybranému MPP. Tím se vám zpřístupní vnitřní prostory MPP. Zde naleznete vozík, který můžete využít k převezení těžkého zvířátka z vašeho vozu do MPP. Zde se můžete s vaším zvířátkem rozloučit.

Po rozloučení zadáte na vnitřní klávesnici, která je umístěna vpravo od dveří, zaslaný PIN kód. Po jeho zadání se vám otevře příslušná velikost chladicího boxu, dle zadané velikosti zvířátka. V boxu naleznete speciální úložný vak s kremační identifikační známkou s unikátním číslem, který bylo přiřazeno k vaší on-line objednávce. Vložte do vaku zvířátko a dobře ho uzavřete zipem. Následně vak se zvířátkem uložíte do chladicího boxu a dobře zavřete dvířka.

V případě, že došlo při manipulaci se zvířátkem k znečištění vnitřních prostor MPP, využijte prosím označených úklidových a desinfekčních prostředků a znečištění ukliďte. Memory Pet Point tak zůstane připraven pro další chovatele, kteří potřebují využít jeho služeb.

Následující pracovní den, po uložení zvířátka, vás bude kontaktovat náš pracovník a probere s vámi další podrobnosti služby, nabídku produktů a další náležitosti.

 

Memory Pet Point řídí sofistikovaný autonomní systém napojený na IT oddělení naší firmy. Hlavním úkolem systému je zajistit bezpečí, hygienu a komfort klientů s jejich mazlíčky. 

Bezpečnost:
Online kamery se záznamem monitorují prostor uvnitř i venku. Teplotní senzory řídí ideální teploty v jednotlivých místnostech, ale hlavně v chladící místnosti, kde jsou uložena těla zvířátek. Detektor kouře je napojený na centrální dohled a detektory pohybu řídí vnitřní osvětlení. Systém nevpustí neoprávněnou osobu. Vstup do MPP a otevření konkrétní schránky je možné pouze s platným unikátním PIN kódem.

Hygiena:
Čistota Pet Pointu je závislá převážně na důvěře k našim klientům, kteří souhlasili v obchodních podmínkách s úklidem prostor v případě znečištění. K tomu jsou k dispozici úklidové a desinfekční prostředky ve skříňce. Navíc jsme instalovali speciální Germicidní UV-C lampu, která  slouží k preventivní dezinfekci prostoru. Zahubí 99,9% bakterií a virů včetně koronaviru. Při odchodu klientů se automaticky spustí. Při pravidelném svozu zvířátek je zajištěn generální úklid včetně chladících schránek našimi pracovníky.

Komfort:
Pro komfort klientů je zde zajištěno automatické vytápění popřípadě chlazení hlavní místnosti doplněné o osvěžovač vzduchu. 

Zvířátka vyzvedáváme vždy, když je Memory Pet Point zaplněn, nejpozději však do 7 dnů v rámci pravidelného svozu. Nemusíte se obávat, vaše zvířátko je bezpečně uloženo v chladícím boxu a s jeho tělem se nic nestane. Po převezení zvířátka do krematoria probíhá nejdéle do 3 dnů individuální kremace. Následně vám urničku s popelem opět přivezeme v rámci pravidelného svozu zpět do Memory Pet Pointu. O uložení urny do MPP budete informování prostřednictvím emailu, na který vám zašleme PIN kód pro vyzvednutí urny. Tato služba je zdarma. Pokud nechcete na urnu čekat do pravidelného svozu, je možné si objednat zaslání urny na adresu.

Po provedení kremace, je kremační popel spolu s identifikačním známkou umístěn do vybrané urny. Pokud jste si objednali další pietní produkty (šperky na popel, Památeční sklo, Diamanty z popela) jsou zadány do výroby a o jejich dokončení budete informováni. Urna vám bude v rámci pravidelného svozu ZDARMA doručena zpět do Memory Pet Pointu. SMS zprávou a na email vám přijde PIN kód pro její vyzvednutí. Nechcete-li čekat na doručení urny ve svozový den, můžete si za příplatek objednat dodání urny kurýrní službou.

Můžete využít naši síť Memory Pet Pointů. Jsou to Samoobslužná pietní místa pro zvířata s individuálním uložením a kremačními službami. Více informací o službě a jejím fungování naleznete na www.MemoryPetPoint.com, nebo volejte naši Non-stop linku 48 10 12 204.

Nemáte-li zájem o využití služby Memory Pet Point, kontaktujte naše Krematorium zvířat Česká Lípa a domluvte si standardní individuální služby. Stačí zavolat na naši NONSTOP linku 48 10 12 200 nebo nás kontaktovat emailem. Probereme s vámi vše potřebné, počínaje vyzvednutím zvířátka u vás doma či vašeho veterináře, vyslechneme vaše přání ohledně podrobností obřadu a kremace. Představíme vám vhodnou urničku či jiný památeční předmět a další služby.

Ano. Velice dbáme na nezklamání důvěry našich klientů. V okamžiku fyzického převzetí vašeho zvířátka, jej označíme kremačním přívěskem s unikátním kódem. Tento kód bude vašeho mazlíčka provázet po celou dobu uložení v chladícím boxu i kremační peci. Tento nezaměnitelný kremační přívěsek je pak spolu s popelem vsypán do vybrané urničky. Malá část popela může být na vaše přání použita k výrobě památečního skla dle vašeho výběru.

Ano. Naše moderní kremační pec je určena pouze k individuálním kremacím. Celý proces kremace je neustále monitorován kamerovým systémem. Budete-li chtít mít 100% jistotu, že je vaše zvířátko v kremační peci samotné, je možné proces kremace sledovat na obrazovce u nás v krematoriu nebo vám můžeme zaslat záznam z kremace na váš email.

Vaše zvířátko je při převzetí označeno kremačním známkou s unikátním číslem, která ho provází celým procesem kremace. Stejné unikátní číslo je i v objednávce kremačních služeb a na speciálním vaku, ve kterém je zvířátko uloženo až do kremace v chladícím boxu. Při samotné kremaci je zvířátko vždy v kremační peci samotné. Po kremaci je popel přemístěn do chladících nádob a následně upraven v kremulátoru. V tomto zařízení se z popela vytvoří jemný, hebký prášek, který je vsypán spolu s kremační známkou do vybrané urničky.

Ano můžete. Jsme vám k dispozici nepřetržitě. Zastihnete nás tu vždy v pracovní dny od 8:00 do 16:30. Mimo tyto hodiny nás můžete kontaktovat na naší NONSTOP lince 48 10 12 200 a my přijedeme převzít vaše zvířátko v čase, na kterém se domluvíme, a to po celé České republice. Tato služba se řídí ceníkem Krematoria zvířat Česká Lípa https://krematoriumzviratcl.cz/cenik/

Zvířátko u vás nebo u veterináře vyzvedneme kdykoliv, včetně víkendů či svátků. Po předchozí telefonické domluvě a v závislosti na vzdálenosti a momentální vytíženosti k vám přijedeme do několika hodin. Vždy se budeme snažit, aby to bylo co možná nejdříve. Denně využívají služby našeho Krematoria zvířat klienti z Libereckého, Ústeckého, Karlovarského či Královehradeckého kraje a z velké části Středních Čech. Pro vašeho mazlíčka však přijedeme kamkoliv v České republice. Tato služba se řídí ceníkem Krematoria zvířat Česká Lípa  https://krematoriumzviratcl.cz/cenik/

Ne, kremaci lze udělat jakémukoliv zvířátku ze zájmového chovu. Může se jednat o králíčky, hlodavce, želvy, papoušky a další druhy. Maximální váha mazlíčka může být 92 kg.

Krematorium zvířat není kafilerie. Mezitím je obrovský technologický a především etický rozdíl.

Krematorium zvířat slouží k etickému a pietnímu rozloučení s milovaným domácím mazlíčkem, který byl po dlouhá léta členem rodiny a naším věrným přítelem a společníkem. Kremace probíhá spálením v moderní dvoukomorové kremační peci za velmi vysoké teploty. V primární spalovací komoře probíhá spálení ostatků. Vzniklé spaliny se současně spalují v sekundární spalovací komoře za teploty minimálně 850 stupňů Celsia. Zbylý popel se po vychlazení zpracuje v zařízení zvaném kremulátor na jemný prášek, který je vsypán do vybrané urny. Malá část popela (několik gramů) může být na vaše přání použita k výrobě Památečního skla v naší sklárně.

Kafilerie je průmyslový asanační podnik, který je nezbytný pro neškodné zpracování vedlejších živočišných produktů, jako je například zkažené maso, uhynulá zvířata a především nevyužité části zvířecích těl z jatek. V kafilerii se nic nepálí. Živočišné odpady jsou rozemlety na menší části a za vysoké teploty a tlaku, jsou zpracovány na masokostní moučku a tuk. Tuk je dále čištěn a průmyslově využíván. Masokostní moučka se používá v cementárnách, k výrobě krmiv pro nehospodářská zvířata nebo jako hnojivo.

Dle Zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně souvisejících zákonů (veterinární zákon) a Vyhlášky č. 82/2014 Sb., o kadáverech zvířat v zájmovém chovu jsou stanovena velmi přísná pravidla pro nakládání s těly uhynulých zvířat v zájmovém chovu. Z pohledu zákona existuje pouze pět možností, jak v případě úhynu domácího mazlíčka postupovat a jak naložit s jeho ostatky.

Memory Pet Point – Samoobslužné pietní místo pro zvířata s individuálním uložením a kremačními službami – k dispozici je naše NONSTOP linka 48 10 12 204

Zvířecí krematorium – k dispozici vám je naše NONSTOP linka 48 10 12 200

Hřbitov zvířat – specializované pohřebiště pro zvířata ze zájmových chovů

Kafilérie – Asanační kafilerní podnik – neškodná likvidace zvířátka spolu s dalšími vedlejšími živočišnými odpady (uhynulá hospodářská zvířata, odpad z jatek apod.)

Uložení zvířátka na vlastním pozemku, při dodržení těchto podmínek

 minimální vzdálenost 200 m od vodního zdroje – nesmí být kontaminován vodní zdroj,

minimální vzdálenost 100 m od nejbližší stavby pro bydlení nebo rodinné rekreace,

minimální vzdálenost 100 m od pozemní komunikace (s výjimkou příjezdové komunikace)

minimální vzdálenost 50 m od hranice sousedního pozemku

velikost výkopu musí odpovídat velikosti zvířete a vrstva zeminy nad tělem musí být minimálně 50 cm, v případě váhy zvířete větší než 100 kg, musí být vrstva zeminy nad tělem minimálně 100 cm

na dně výkopu se nesmí objevit voda

pokud je tělo ukládáno do výkopu v obalu, musí být obal rozložitelný a nesmí poškozovat životní prostředí

tělo musí být ošetřeno vhodným desinfekčním prostředkem např. nehašeným vápnem

Krematorium zvířat či specializovaný hřbitov zvířat, představují etický a důstojný způsob, jak se rozloučit se svým zvířecím kamarádem a naposledy mu poděkovat za jeho přítomnost ve vašem životě.

Časté dotazy

Samoobslužné pietní místo pro zvířata s individuálním uložením a kremačními službami. Co to znamená? V případě, že vám zemře domácí mazlíček, můžete se s ním kdykoliv důstojně rozloučit v našem Memory Pet Pointu a bezpečně ho zde uložit do individuálního chladicího boxu. Síť Memory Pet Pointů funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Rozloučení a uložení zvířátka není závislé na provozní době zvířecího krematoria nebo pohřební službě. My vaše zvířátko následně vyzvedneme a převezeme k individuální kremaci do krematoria zvířat.

Celý proces objednání zvládnete ve třech jednoduchých krocích.

1) Na stránkách si vyberete, který Memory Pet Point z naší sítě chcete využít.
2) Vyberete velikost zvířátka a zadáte pár nezbytných údajů. Zvířátka nad 60kg není možné uložit v MPP, ale je třeba využít standardní převzetí pracovníky krematoria.
3) Napíšete nám své kontaktní údaje a provedete on-line platbu, popřípadě odloženou platbu nebo na 3 splátky bez navýšení.

Po zaplacení vám přijde SMS s PIN kódem, který je platný 48 hodin. Během této doby je třeba přivést a uložit zvířátko. PIN kód zadáte na klávesnici vedle vstupních dveří po svém příjezdu k vybranému MPP. Tím se vám zpřístupní vnitřní prostory MPP. Zde naleznete vozík, který můžete využít k převezení těžkého zvířátka z vašeho vozu do MPP. Zde se můžete s vaším zvířátkem rozloučit.

Po rozloučení zadáte na vnitřní klávesnici, která je umístěna vpravo od dveří, zaslaný PIN kód. Po jeho zadání se vám otevře příslušná velikost chladicího boxu, dle zadané velikosti zvířátka. V boxu naleznete speciální úložný vak s kremační identifikační známkou s unikátním číslem, který bylo přiřazeno k vaší on-line objednávce. Vložte do vaku zvířátko a dobře ho uzavřete zipem. Následně vak se zvířátkem uložíte do chladicího boxu a dobře zavřete dvířka.

V případě, že došlo při manipulaci se zvířátkem k znečištění vnitřních prostor MPP, využijte prosím označených úklidových a desinfekčních prostředků a znečištění ukliďte. Memory Pet Point tak zůstane připraven pro další chovatele, kteří potřebují využít jeho služeb.

Následující pracovní den, po uložení zvířátka, vás bude kontaktovat náš pracovník a probere s vámi další podrobnosti služby, nabídku produktů a další náležitosti.

 

Memory Pet Point řídí sofistikovaný autonomní systém napojený na IT oddělení naší firmy. Hlavním úkolem systému je zajistit bezpečí, hygienu a komfort klientů s jejich mazlíčky. 

Bezpečnost:
Online kamery se záznamem monitorují prostor uvnitř i venku. Teplotní senzory řídí ideální teploty v jednotlivých místnostech, ale hlavně v chladící místnosti, kde jsou uložena těla zvířátek. Detektor kouře je napojený na centrální dohled a detektory pohybu řídí vnitřní osvětlení. Systém nevpustí neoprávněnou osobu. Vstup do MPP a otevření konkrétní schránky je možné pouze s platným unikátním PIN kódem.

Hygiena:
Čistota Pet Pointu je závislá převážně na důvěře k našim klientům, kteří souhlasili v obchodních podmínkách s úklidem prostor v případě znečištění. K tomu jsou k dispozici úklidové a desinfekční prostředky ve skříňce. Navíc jsme instalovali speciální Germicidní UV-C lampu, která  slouží k preventivní dezinfekci prostoru. Zahubí 99,9% bakterií a virů včetně koronaviru. Při odchodu klientů se automaticky spustí. Při pravidelném svozu zvířátek je zajištěn generální úklid včetně chladících schránek našimi pracovníky.

Komfort:
Pro komfort klientů je zde zajištěno automatické vytápění popřípadě chlazení hlavní místnosti doplněné o osvěžovač vzduchu. 

Zvířátka vyzvedáváme vždy, když je Memory Pet Point zaplněn, nejpozději však do 7 dnů v rámci pravidelného svozu. Nemusíte se obávat, vaše zvířátko je bezpečně uloženo v chladícím boxu a s jeho tělem se nic nestane. Po převezení zvířátka do krematoria probíhá nejdéle do 3 dnů individuální kremace. Následně vám urničku s popelem opět přivezeme v rámci pravidelného svozu zpět do Memory Pet Pointu. O uložení urny do MPP budete informování prostřednictvím emailu, na který vám zašleme PIN kód pro vyzvednutí urny. Tato služba je zdarma. Pokud nechcete na urnu čekat do pravidelného svozu, je možné si objednat zaslání urny na adresu.

Po provedení kremace, je kremační popel spolu s identifikačním známkou umístěn do vybrané urny. Pokud jste si objednali další pietní produkty (šperky na popel, Památeční sklo, Diamanty z popela) jsou zadány do výroby a o jejich dokončení budete informováni. Urna vám bude v rámci pravidelného svozu ZDARMA doručena zpět do Memory Pet Pointu. SMS zprávou a na email vám přijde PIN kód pro její vyzvednutí. Nechcete-li čekat na doručení urny ve svozový den, můžete si za příplatek objednat dodání urny kurýrní službou.

Můžete využít naši síť Memory Pet Pointů. Jsou to Samoobslužná pietní místa pro zvířata s individuálním uložením a kremačními službami. Více informací o službě a jejím fungování naleznete na www.MemoryPetPoint.com, nebo volejte naši Non-stop linku 48 10 12 204.

Nemáte-li zájem o využití služby Memory Pet Point, kontaktujte naše Krematorium zvířat Česká Lípa a domluvte si standardní individuální služby. Stačí zavolat na naši NONSTOP linku 48 10 12 200 nebo nás kontaktovat emailem. Probereme s vámi vše potřebné, počínaje vyzvednutím zvířátka u vás doma či vašeho veterináře, vyslechneme vaše přání ohledně podrobností obřadu a kremace. Představíme vám vhodnou urničku či jiný památeční předmět a další služby.

Ano. Velice dbáme na nezklamání důvěry našich klientů. V okamžiku fyzického převzetí vašeho zvířátka, jej označíme kremačním přívěskem s unikátním kódem. Tento kód bude vašeho mazlíčka provázet po celou dobu uložení v chladícím boxu i kremační peci. Tento nezaměnitelný kremační přívěsek je pak spolu s popelem vsypán do vybrané urničky. Malá část popela může být na vaše přání použita k výrobě památečního skla dle vašeho výběru.

Ano. Naše moderní kremační pec je určena pouze k individuálním kremacím. Celý proces kremace je neustále monitorován kamerovým systémem. Budete-li chtít mít 100% jistotu, že je vaše zvířátko v kremační peci samotné, je možné proces kremace sledovat na obrazovce u nás v krematoriu nebo vám můžeme zaslat záznam z kremace na váš email.

Vaše zvířátko je při převzetí označeno kremačním známkou s unikátním číslem, která ho provází celým procesem kremace. Stejné unikátní číslo je i v objednávce kremačních služeb a na speciálním vaku, ve kterém je zvířátko uloženo až do kremace v chladícím boxu. Při samotné kremaci je zvířátko vždy v kremační peci samotné. Po kremaci je popel přemístěn do chladících nádob a následně upraven v kremulátoru. V tomto zařízení se z popela vytvoří jemný, hebký prášek, který je vsypán spolu s kremační známkou do vybrané urničky.

Ano můžete. Jsme vám k dispozici nepřetržitě. Zastihnete nás tu vždy v pracovní dny od 8:00 do 16:30. Mimo tyto hodiny nás můžete kontaktovat na naší NONSTOP lince 48 10 12 200 a my přijedeme převzít vaše zvířátko v čase, na kterém se domluvíme, a to po celé České republice. Tato služba se řídí ceníkem Krematoria zvířat Česká Lípa https://krematoriumzviratcl.cz/cenik/

Zvířátko u vás nebo u veterináře vyzvedneme kdykoliv, včetně víkendů či svátků. Po předchozí telefonické domluvě a v závislosti na vzdálenosti a momentální vytíženosti k vám přijedeme do několika hodin. Vždy se budeme snažit, aby to bylo co možná nejdříve. Denně využívají služby našeho Krematoria zvířat klienti z Libereckého, Ústeckého, Karlovarského či Královehradeckého kraje a z velké části Středních Čech. Pro vašeho mazlíčka však přijedeme kamkoliv v České republice. Tato služba se řídí ceníkem Krematoria zvířat Česká Lípa  https://krematoriumzviratcl.cz/cenik/

Ne, kremaci lze udělat jakémukoliv zvířátku ze zájmového chovu. Může se jednat o králíčky, hlodavce, želvy, papoušky a další druhy. Maximální váha mazlíčka může být 92 kg.

Krematorium zvířat není kafilerie. Mezitím je obrovský technologický a především etický rozdíl.

Krematorium zvířat slouží k etickému a pietnímu rozloučení s milovaným domácím mazlíčkem, který byl po dlouhá léta členem rodiny a naším věrným přítelem a společníkem. Kremace probíhá spálením v moderní dvoukomorové kremační peci za velmi vysoké teploty. V primární spalovací komoře probíhá spálení ostatků. Vzniklé spaliny se současně spalují v sekundární spalovací komoře za teploty minimálně 850 stupňů Celsia. Zbylý popel se po vychlazení zpracuje v zařízení zvaném kremulátor na jemný prášek, který je vsypán do vybrané urny. Malá část popela (několik gramů) může být na vaše přání použita k výrobě Památečního skla v naší sklárně.

Kafilerie je průmyslový asanační podnik, který je nezbytný pro neškodné zpracování vedlejších živočišných produktů, jako je například zkažené maso, uhynulá zvířata a především nevyužité části zvířecích těl z jatek. V kafilerii se nic nepálí. Živočišné odpady jsou rozemlety na menší části a za vysoké teploty a tlaku, jsou zpracovány na masokostní moučku a tuk. Tuk je dále čištěn a průmyslově využíván. Masokostní moučka se používá v cementárnách, k výrobě krmiv pro nehospodářská zvířata nebo jako hnojivo.

Dle Zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně souvisejících zákonů (veterinární zákon) a Vyhlášky č. 82/2014 Sb., o kadáverech zvířat v zájmovém chovu jsou stanovena velmi přísná pravidla pro nakládání s těly uhynulých zvířat v zájmovém chovu. Z pohledu zákona existuje pouze pět možností, jak v případě úhynu domácího mazlíčka postupovat a jak naložit s jeho ostatky.

Memory Pet Point – Samoobslužné pietní místo pro zvířata s individuálním uložením a kremačními službami – k dispozici je naše NONSTOP linka 48 10 12 204

Zvířecí krematorium – k dispozici vám je naše NONSTOP linka 48 10 12 200

Hřbitov zvířat – specializované pohřebiště pro zvířata ze zájmových chovů

Kafilérie – Asanační kafilerní podnik – neškodná likvidace zvířátka spolu s dalšími vedlejšími živočišnými odpady (uhynulá hospodářská zvířata, odpad z jatek apod.)

Uložení zvířátka na vlastním pozemku, při dodržení těchto podmínek

 minimální vzdálenost 200 m od vodního zdroje – nesmí být kontaminován vodní zdroj,

minimální vzdálenost 100 m od nejbližší stavby pro bydlení nebo rodinné rekreace,

minimální vzdálenost 100 m od pozemní komunikace (s výjimkou příjezdové komunikace)

minimální vzdálenost 50 m od hranice sousedního pozemku

velikost výkopu musí odpovídat velikosti zvířete a vrstva zeminy nad tělem musí být minimálně 50 cm, v případě váhy zvířete větší než 100 kg, musí být vrstva zeminy nad tělem minimálně 100 cm

na dně výkopu se nesmí objevit voda

pokud je tělo ukládáno do výkopu v obalu, musí být obal rozložitelný a nesmí poškozovat životní prostředí

tělo musí být ošetřeno vhodným desinfekčním prostředkem např. nehašeným vápnem

Krematorium zvířat či specializovaný hřbitov zvířat, představují etický a důstojný způsob, jak se rozloučit se svým zvířecím kamarádem a naposledy mu poděkovat za jeho přítomnost ve vašem životě.